Showing 1–24 of 54 results
✅ Кількість товарів у категорії: | 54 |
---|---|
✅ Середня ціна: | 551 грн. |
✅ Найдешевше: | 299 грн. |
✅ Найдорожче: | 1149 грн. |
✅ Середній рейтинг: | 5.00 |
✅ Найпопулярніше: | Jägermeister лікер 0.7л - 464 грн |
Практично неможливо узагальнити і описати точний процес, як роблять лікер через величезне розмаїття і часто секретність виробництва кожного окремого напою. Всі можливі комбінації інгредієнтів нескінченні, а методи «додавання» спирту ароматичної основи можуть змішуватися.
Лікер — ароматизовані підсолоджені алкогольні напої.
Лікери з’явилися за часів, коли цукор був мало доступним задоволенням і людям подобалися солодкі смаки. До того ж методи дистиляції давали продукт низької якості, тому недоліки смаку і аромату приховували цукром і ароматизаторами, тобто спеціями, фруктами і травами.
Не солодкі настойки робилися в Європі як цілющі еліксири, рецепти били фірмовими і секретними.
В ЄС лікером називаються напої з рівнем алкоголю не менше 15% і не менше 100 грамів цукру на літр, а для лікерів з назвою «Creme de ..» рівень цукру повинен бути не нижче 250 г/л.
В Україні ДСТУ визначає лікери як міцний солодкий алкогольний напій із вмістом алкоголю від 25 до 45% і цукру до 350 г/л, виготовлений з цукрового сиропу і напівфабрикатів рослинного і плодового сировини. Напій з меншим рівнем алкоголю від 15 до 35% потрапляє в категорію наливок.
Настоянка — гіркий або пряний напій на основі спирту і трав міцністю від 20 до 60%.
Технології виробництва можуть відрізнятися або бути схожими. Далі в тексті для спрощення всі ці напої будуть називатися лікерами.
Є кілька способів виробництва лікерів:
У виробництві лікеру можуть використовувати відразу кілька методів збагачення спирту ароматизаторами: спочатку провести мацерацію, а потім дистиляцію або змішати кілька спиртів, ароматизованих різним способом. Спирти можуть дистильоватись окремо, а потім змішуватись або ж переганятись відразу всією партією.
Дорогі хороші лікери, як правило, включають дистиляцію хоча б частини спиртів.
Виробники часто витримують готовий продукт — як вино: в дерев’яних бочках, чанах, резервуарах зі скла або нержавіючої сталі. Для деяких продуктів після процесу витримки лікер підсолоджують і коригують за кольором. Потім лікер фільтрують, стабілізують холодом і розливають по пляшках.
Вартість лікеру на полиці магазину залежить від вибору методів виробництва і якості сировини. На традиційний лікер ціна часто залежить також від історичної цінності бренду.
Лікери бувають солодкими і гіркими, тому їх розрізняють за рівнем цукру і по ароматичній основі.
Глобально мода пити лікери і настоянки в чистому вигляді давно минула і світ рухається в бік споживання сухих і чистих напоїв — вино і віскі. Лікери перемістилися в бари і грають ключову роль в приготуванні коктейлів.
Лікери для коктейлів — важлива основа, так як їх зручно використовувати, замість свіжих інгредієнтів: вони стабільно і довго зберігаються після відкриття. Лікер фрамбуа використовують замість свіжої малини, трав’яні лікери замість свіжої шавлії чи розмарину.
Це особливо важливо для маленьких і концептуальних закладів, у яких немає кухні, а також країн з холодним кліматом, де сезонність сильно впливає на наявність якісних фруктів і зелені на полицях магазинів протягом року — простіше купити лікер.
Сьогодні бармени часто надихаються коктейльними гідами XIX — початку XX століття, тому нове життя почалося у лікерів, які сягають корінням в глибокі традиції і існують вже довгий час.
З іншого боку, авторські коктейлі шукають нових поєднань і фактур, тому маленькі крафтові виробництва лікерів також розвиваються.
Для приготування коктейлів потрібно кілька інгредієнтів, тому доводиться купувати відразу кілька пляшок алкоголю. В цьому випадку вигідно купити лікери для коктейлів в WineWine: оптова ціна діє при покупці 6 навіть різних пляшок.