ua|ru

Лікер

Showing 1–24 of 54 results

Купівля товарів у категорії “Лікер” - основна інформація

✅ Кількість товарів у категорії: 54
✅ Середня ціна: 551 грн.
✅ Найдешевше: 299 грн.
✅ Найдорожче: 1149 грн.
✅ Середній рейтинг: 5.00
✅ Найпопулярніше: Jägermeister лікер 0.7л - 464 грн
Ольга
Читати далі
Свіжий смак. Відчувається мінеральність та лагідна кислотність. Для мене, нотки жовтих яблук.
Олександр
Читати далі
Все дуже погано, ніякої легкості та свіжості одна оксидація, абсолютно мертве вино з явно вираженими...
бравлсьарслеон
Читати далі
топ
Олена
Читати далі
Глибокий рубіново-червоний колір. В ароматі вишня,ожина, дуб,трохи перцю. Суха солодкість,середні танін....
Олександр
Читати далі
Супер
Неоніла
Читати далі
Дуже люблю цю текілу за її м'який смак. Задоволена покупкою саме в цьому інтернет магазині - менеджер відразу...
Олексій
Читати далі
Як на мене чудове "питке" вино, без зайвих різких нот. Мені чомусь на смак підсмажена скоринка домашнього...
Володимир
Читати далі
Легке, вишукане вино з Італії. Яскраві ноти червоних ягід.
V.OV.A.
Читати далі
Яскраве і насичене, але з низьким рівнем алкоголю. Рідкісне і незвичне. Рекомендую спробувати.
Вова
Читати далі
Елегантне вино з Португалії. З нотами стиглих фруктів, хорошою структураою і довгим післясмаком....

Практично неможливо узагальнити і описати точний процес, як роблять лікер через величезне розмаїття і часто секретність виробництва кожного окремого напою. Всі можливі комбінації інгредієнтів нескінченні, а методи «додавання» спирту ароматичної основи можуть змішуватися.

Що таке лікер

Лікер — ароматизовані підсолоджені алкогольні напої.

 

Лікери з’явилися за часів, коли цукор був мало доступним задоволенням і людям подобалися солодкі смаки. До того ж методи дистиляції давали продукт низької якості, тому недоліки смаку і аромату приховували цукром і ароматизаторами, тобто спеціями, фруктами і травами.

 

Не солодкі настойки робилися в Європі як цілющі еліксири, рецепти били фірмовими і секретними.

Лікер і настоянка в чому різниця?

 

В ЄС лікером називаються напої з рівнем алкоголю не менше 15% і не менше 100 грамів цукру на літр, а для лікерів з назвою «Creme de ..» рівень цукру повинен бути не нижче 250 г/л.

 

В Україні ДСТУ визначає лікери як міцний солодкий алкогольний напій із вмістом алкоголю від 25 до 45% і цукру до 350 г/л, виготовлений з цукрового сиропу і напівфабрикатів рослинного і плодового сировини. Напій з меншим рівнем алкоголю від 15 до 35% потрапляє в категорію наливок.

 

Настоянка — гіркий або пряний напій на основі спирту і трав міцністю від 20 до 60%.

 

Технології виробництва можуть відрізнятися або бути схожими. Далі в тексті для спрощення всі ці напої будуть називатися лікерами.

Як роблять лікери

Є кілька способів виробництва лікерів:

  • в нейтральний спирт, ректифікат додають ароматичні есенції. Цей спосіб швидкий і дешевий, але і смак і аромат цих лікерів простий.
  • дистиляція: в спирт додають ароматизатори (трави, фрукти, спеції) і повторно переганяють.
  • мацерація: нейтральний спирт настоюють на фруктах і травах, іноді нагріваючи для кращої екстракції.
  • перколяція — процес схожий на заварювання кави в фільтрі: спирт наливають на тверді інгредієнти, він проходить через них і вже збагачений ароматизаторами витікає крізь фільтр. Так роблять лікери і настоянки на каві, какао і т.д.

 

У виробництві лікеру можуть використовувати відразу кілька методів збагачення спирту ароматизаторами: спочатку провести мацерацію, а потім дистиляцію або змішати кілька спиртів, ароматизованих різним способом. Спирти можуть дистильоватись окремо, а потім змішуватись або ж переганятись відразу всією партією.

 

Дорогі хороші лікери, як правило, включають дистиляцію хоча б частини спиртів.

 

Виробники часто витримують готовий продукт — як вино: в дерев’яних бочках, чанах, резервуарах зі скла або нержавіючої сталі. Для деяких продуктів після процесу витримки лікер підсолоджують і коригують за кольором. Потім лікер фільтрують, стабілізують холодом і розливають по пляшках.

 

Вартість лікеру на полиці магазину залежить від вибору методів виробництва і якості сировини. На традиційний лікер ціна часто залежить також від історичної цінності бренду.

Види лікерів

Лікери бувають солодкими і гіркими, тому їх розрізняють за рівнем цукру і по ароматичній основі.

 

  • Фруктовий лікер. У цю категорію потрапляють як лікери, настояні на шкірці фруктів (як італійське лімончелло), так і на самих фруктах і їх соках. Недорогі лікери часто роблять не із зазначених фруктів, а замінюють на більш дешеві аналогічні ароматизатори. Це часто відбувається з банановим лікером.
  • Горіховий лікер: амаретто, кавові і шоколадні лікери.
  • Трав’яний лікер — величезна категорія дуже різних за солодкістю напоїв, які, як правило, робляться на основі багатьох інгредієнтів: апероль, кампарі, самбука, егермейстер.
  • Кремовий лікер — молода категорія, яка почала історію з Бейліса в 1975 році.
  • Лікери на основі дистилятів: Grand Marnier на коньяку, Drambuie на віскі. У цих лікерах алкогольна основа має значення як смаковий інгредієнт.

Лікер і міксологія

 

Глобально мода пити лікери і настоянки в чистому вигляді давно минула і світ рухається в бік споживання сухих і чистих напоїв — вино і віскі. Лікери перемістилися в бари і грають ключову роль в приготуванні коктейлів.

 

Лікери для коктейлів — важлива основа, так як їх зручно використовувати, замість свіжих інгредієнтів: вони стабільно і довго зберігаються після відкриття. Лікер фрамбуа використовують замість свіжої малини, трав’яні лікери замість свіжої шавлії чи розмарину.

 

Це особливо важливо для маленьких і концептуальних закладів, у яких немає кухні, а також країн з холодним кліматом, де сезонність сильно впливає на наявність якісних фруктів і зелені на полицях магазинів протягом року — простіше купити лікер.

 

Сьогодні бармени часто надихаються коктейльними гідами XIX — початку XX століття, тому нове життя почалося у лікерів, які сягають корінням в глибокі традиції і існують вже довгий час.

 

З іншого боку, авторські коктейлі шукають нових поєднань і фактур, тому маленькі крафтові виробництва лікерів також розвиваються.

Де замовити лікер?

 

Для приготування коктейлів потрібно кілька інгредієнтів, тому доводиться купувати відразу кілька пляшок алкоголю. В цьому випадку вигідно купити лікери для коктейлів в WineWine: оптова ціна діє при покупці 6 навіть різних пляшок.