ua|ru
Фільтрувати за ціною

Міцний алкоголь

Showing 1–24 of 241 results

Є три основних характеристики, які визначають міцний алкоголь в конкретну категорія: сировина, технологія перегонки і територіальна приналежність.

Як роблять міцний алкоголь

Міцні спиртні напої виробляються двома видами перегонки дистиляція і ректифікація.   При дистиляції отримують самогон, при ректифікації чистий спирт.

Дистиляція

Залежно від сировини і традицій виробництва різних міцних алкогольних напоїв кожен процес дистиляції має свої нюанси, але в загальних рисах все вони проходять наступні етапи:  
  • Підготовлюється сировина: виноград, зерно, агава і т.д.
  • Сировину подрібнюють (агава, цукрова тростина), пресують (виноград, яблука або інші фрукти), пророщують (зернові). Деяка сировину одразу містить необхідний для бродіння цукор фрукти, очерет, агава. У зернових же спочатку потрібно перетворити крохмаль в цукор. Процес називається солодженням: вже пророщене зерно поміщається в нагріту воду. В результаті отримують сусло, яке називають mash.
  • Додають дріжджі і запускається ферментація
  • Дистиляція. Ферментоване сусло переноситься в перегінний куби, де нагрівається до точки кипіння, випаровується, потім пара охолоджується і конденсується в рідину спирт.
  • Відділення небажаних частин. Перші і самі леткі сполуки називаються «головами», останні «хвостами». Їх відокремлюють, викидають або повторно переганяють, а основою для напою стають чисті легкі спирти.
  Після перегонки виходить спирт міцністю 60-70%.   Віскі, бренді, текіла, ром, граппа і т.д. продукти дистиляції.

Ректифікація

Ректифікація дає більш чистий спирт міцністю до 96% без сивушних масел і домішків.   У цьому випадку через колону ректифікації переганяють НЕ сусло, а вже дистильований спирт-сирець міцністю 30-40%. Процеси колони складніші, її основне завдання пропускати тільки найлегші спирти.   Ректифікаційний спирт чистіший дистилятів, але в той же час практично весь смак і аромат втрачається.   Горілка, джин, абсент, самбука, лікери і настоянки робляться з ректифікату.