ua|ru

Ром

Showing 1–24 of 46 results

Купівля товарів у категорії “Ром” - основна інформація

✅ Кількість товарів у категорії: 46
✅ Середня ціна: 2228 грн.
✅ Найдешевше: 249 грн.
✅ Найдорожче: 10390 грн.
✅ Середній рейтинг: 5.00
✅ Найпопулярніше: Zacapa Cent 23 YO ром 0.7л - 2349 грн
Ольга
Читати далі
Свіжий смак. Відчувається мінеральність та лагідна кислотність. Для мене, нотки жовтих яблук.
Олександр
Читати далі
Все дуже погано, ніякої легкості та свіжості одна оксидація, абсолютно мертве вино з явно вираженими...
бравлсьарслеон
Читати далі
топ
Олена
Читати далі
Глибокий рубіново-червоний колір. В ароматі вишня,ожина, дуб,трохи перцю. Суха солодкість,середні танін....
Олександр
Читати далі
Супер
Неоніла
Читати далі
Дуже люблю цю текілу за її м'який смак. Задоволена покупкою саме в цьому інтернет магазині - менеджер відразу...
Олексій
Читати далі
Як на мене чудове "питке" вино, без зайвих різких нот. Мені чомусь на смак підсмажена скоринка домашнього...
Володимир
Читати далі
Легке, вишукане вино з Італії. Яскраві ноти червоних ягід.
V.OV.A.
Читати далі
Яскраве і насичене, але з низьким рівнем алкоголю. Рідкісне і незвичне. Рекомендую спробувати.
Вова
Читати далі
Елегантне вино з Португалії. З нотами стиглих фруктів, хорошою структураою і довгим післясмаком....

Один з найбільш нерегульованих і заплутаних в класифікаціях міцних напоїв — ром, але від цього тільки цікавіше досліджувати, як влаштоване його виробництво.

Що таке ром

Ром — це дистильований спирт на основі цукрового очерету, патоки, кристалів цукру або їх комбінації.

 

Запис про першу перегонку рому на Барбадосі відноситься до 1650 року і асоціюється ром, в першу чергу, з Карибами, але цей напій роблять у всьому світі.

 

Процес виробництва і витримки рому в кожній країні сильно різниться з залежить від регіону походження. Це значно ускладнює розуміння видів і класифікацій рому.

Як роблять ром

 

Спочатку з соку цукрової тростини, тростинного цукру або патоки роблять брагу: додають дріжджі, які запускають ферментацію в солодкому суслі. Дріжджі можуть бути дикими, комерційними або культивовані з покоління в покоління запатентовані штами.

 

У ямайському ромі існує особливий метод ферментації: dunder — брагу, що залишилася від попередньої партії рому, додають в свіже сусло для швидкого запуску ферментації. Багато гаїтянських ромиів зброджуються з дикими дріжджами.

 

Після бродіння отриману брагу переганяють в спирт, використовуючи куби або колону ректифікації, а іноді — змішують обидва види спирту. Дистиляти більш відображають якість сировини, а ректифікати — чистіші, але не мають вираженого смаку.

 

Потім цей дистилят витримується в бочках.

 

Ром — єдиний напій, який витримується обов’язково. Навіть білий ром, на відміну від інших білих спиртів, витримується в резервуарах з нержавіючої сталі або в бочках, а потім фільтрується для видалення кольору.

 

Для витримки рому дистилят знаходиться в дубових діжках місяцями або роками і помітно змінює колір і смак. Для цього використовуються нові і старі бочки, для довитримки часто використовуються діжки з-під бурбону, хересу або іншого вина.

 

Також має значення країна, де будуть витримувати ром: в жаркому кліматі багато спирту випаровується, а ром отримує більше деревних нот, в більш холодному кліматі ром матиме менш яскраво виражену ноту дуба.

 

Виробники часто змішують ром різного віку. На Барбадосі і Ямайці вказівка віку відноситься до наймолодшого в бленді рому. В інших країнах вказують середній вік спиртів або найстаріший ром бленду, якщо він витримувався в системі солера.

 

Перед розливом ромовий спирт може бути розбавлений водою до потрібної міцності. Деякі сорти рому розливаються в пляшки з бочковою міцністю без додавання води.

Стилі рому

Єдиної системи позначення витримки рому не існує. На пляшці рому можна знайти такі позначення:

 

 • Blanco, blanc або carta blanca — білий або світлий ром з мінімальною витримкою в дубі або стали.
 • X.O., añejo, aged — запозичені у інших міцних напоїв позначення віку, які не мають під собою ніяких законних регулювань. Позначаєш подібним чином ром — ціна відразу виростає, тому потрібно орієнтуватися на репутацію виробника.
 • Overproof і Navy Strength — навмисно підвищений алкоголь: ром з вмістом спирту 69%, наприклад.
 • Black і Gold — підфарбований карамеллю ром
 • Spiced або flavored — ром з додаванням в брагу прянощів і спецій.

 

Через плутанину і відсутність єдиної класифікації виділяють три стилі рому, які говорять про кожен конкретний продукт більше, ніж написи про витримку:

 

 1. Французький стиль виробляється на французьких Карибських островах, таких як Мартініка і Гваделупа. Його роблять з свіжовичавленого тростинного соку і називають rhum agricole. Ці роми часто витримуються в бочках з французького дуба, наприклад, в використаних бочках з-під коньяку.

Ром у французькому стилі має легкий, трав’янистий характер, з вираженими нотами цукрового очерету, з фруктовим і перцевим смаком, замість ванілі.

 

 1. Англійський стиль рому походить з колишніх британських колоній: Ямайка, Барбадос, Гайана і т. д. Часто виготовляється в перегінних кубах, що дає більш виразну фактуру, більш смакові спирти, а витримується в використаних бочках з-під бурбону.

Смаковий профіль англійського стилю відомий своїм шоколадно-ванільним багатством, фруктовими і тропічними нотами.

 

 1. Іспанський стиль з’явився відповідно в колишніх іспанських колоніях: Пуерто-Ріко, Домініканська Республіка, Венесуела. Часто називається «рон» і зазвичай робиться з ректифікованого спирту. Іспанська стилістика легша, сухіша  і тонша.

 

В Америці також роблять ром і найчастіше — це мікс стилів.

 

Який ром купити

 • Mount Gay Eclipse — хороший недорогий ром в англійському стилі від одного з найстаріших виробників на Барбадосі і в світі. Його родовід сягає 1703 року.
 • Santiago de Cuba 12 років — рон з Куби в іспанському стилі. Це менш розкручений в Україні бренд від величезного виробника, який робить і інші марки кубинського рому, більш успішні в маркетинговому сенсі. Цьому рому приписують особливу любов Фіделя Кастро. Ідеальний ром для коктейлю «Куба Лібре».
 • Zacapa — преміальний хороший ром тривалої витримки іспанського стилю, зроблений з чистого збродженого соку цукрової тростини.

 

Ці бренди, як і Captain Morgan, привозить в нашу країну Бадера Груп, тому найкраще купити ром в Україні в офіційному магазині імпортера — WineWine.

 

У WineWine вигідно купити ром: ціна при покупці від 6 будь-яких пляшок — оптова. Рекомендуємо купити відразу кейс різних пляшок рому з оптової знижкою для особистих запасів і дегустацій, щоб розібратися в різних його стилях.