ua|ru

Ірландський віскі

Showing 1–24 of 25 results

Предком віскі вважається саме Ірландія, хоча багато шотландців із цим не погоджуються. Тем не менш, історичні джерела свідчать, що саме в цій країні з 1405 року монахи розпочали виробляти спиртний напій за подібною рецептурою та технологією приготування. З часом напій, якого спочатку називали Aqua Vitae, поширився по всьому світу і став одним із найбільш популярних.

Особливості ірландського віскі

Незважаючи на те, що інгредієнти, міцність та технологія виробництва стандартизовані, існують деталі, які роблять алкоголь з Ірландії відмінним від продуктів інших країн.

Сировина

Смакові якості в багатьох відносинах залежать від походження та характеристик компонентів. Виробники використовують переважно місцевий ячмінь та його солод, рідше додають інші злаки в невеликих кількостях. Проте особливим для ірландського віскі робить чиста природна вода.

Спосіб обробки сировини

Ірландці віддають перевагу природному методу висушування солоду. В результаті цього спиртний напій набуває м’який сливочний та фруктовий смак і зберігає природний аромат. Для шотландського віскі характерний відчутний смак і запах торфу. Це можна пояснити тим, що солод висушують в диму від торф’яної печі.

Витримка

Дистиляти дозрівають в бочках, зазвичай з дуба, але іноді з дерев інших порід. Для цього використовують ємності не більше 200 літрів від портера чи бурбона. Мінімальний строк витримки будь-якого сорту – 3 роки. В середньому дистилят витримують 6-12 років.

Види та популярні бренди

Залежно від складу та технології виробництва розрізняють такі види:

  • Single Malt – односолодовий, виготовляється на одній винокурні, але допускається змішування кількох дистилятів різної міцності та ступеня витримки;
  • Grain – зерновий, виготовляється із злаків на колонному дистиляційному апараті, часто обирають для купажування;
  • Pot Still – суміш солодженого та несолодженого ячменя перегоняють на традиційному перегонному кубі;
  • Blended – купажований, найбільш поширений та доступний за ціною, з поліпшеними смаковими характеристиками.

Починати знайомство з віскі рекомендується із перевірених брендів. Одним із них є Джеймсон, оскільки він має багато прихильників та високий рівень продажів. Джеймсон цінують за приємний ненав’язливий смак, без яскраво вираженої спиртозності.

Bushmills – ще один відомий бренд. Це суміш односолодового та зернового дистиляту, витримана від 4 до 6 років у дубових бочках. Перед купажуванням солодові дистиляти дозрівають в бочках, де раніше був шереш, а злакові – вбирають залишок від бурбона. Завдяки унікальним властивостям продукція цього виробника неодноразово завойовувала престижні нагороди.

Redbreast – преміальний спиртний напій, ціна якого залежить від витримки. Найбільше популярні серед покупців види, які готують до виходу в світ 12 років. Найдорожчий напій – із 21-річною витримкою.

Покупаючи ірландське віскі в інтернет-магазині WINE WINE, можна бути впевненим у його оригінальності та якості. Тут є як популярні, так і маловідомі сорти на будь-який бюджет та смакові переваги. В каталозі можна обрати товари в ефектній упаковці, які стануть чудовим подарунком для цінителів. Алкоголь розливається в пляшки різного об’єму. Мінімальний обсяг 0,5 л зручно придбавати на пробу або при обмеженому бюджеті. Для великої компанії підходить об’єм 0,7-1 л. Доступна доставка в поштові відділення різних міст або кур’єром, а також самовивіз із роздрібних торгових точок.