ua|ru

Шотландський віскі

Showing 1–24 of 162 results

Шотландці вважають віскі одним із своїх національних скарбів, тому просто називають його «скотч». Спочатку він вважався напоєм для людей найнижчого суспільного класу, які не могли дозволити собі дорогий алкоголь. Завдяки наполегливості та наполегливості виробників, які постійно вдосконалювали склад і технологію виробництва, напій став престижним. Зараз деякі обмежені серії відносяться до категорії елітного алкоголю.

Популярні бренди шотландського віскі

Протягом багатовікової історії віскі виробляли та розливали в багатьох пекельнях різних місць. Зараз офіційно існує шість основних регіонів, де виробляють віскі. Скотч роблять виключно в Шотландії, хоча розливають у різних країнах. Залежно від походження, смаково-ароматичні характеристики та колір алкоголю можуть сильно відрізнятися. Тільки справжні оцінювачі під час дегустації можуть точно вказати місце виробництва напою.

Один з найпопулярніших брендів шотландського віскі – Johnnie Walker. У його асортименті є продукти для широкого споживання, наприклад, Red Label з витримкою в 3 роки, який можна придбати за доступною ціною. До елітних відносяться такі серії Johnnie Walker:

  • Black;
  • Gold;
  • Blue Label.

Міцність напою цього виробника становить 43%. Якщо говорити загалом, то характер алкоголю насичений та багатогранний. Залежно від сорту може відчуватися післясмак прянощів, горіхів або шоколаду.

Більш витриманий та дорогий скотч – Glenmorangie. Він односолодовий і з витримкою не менше 10 років. Під час споживання віскі можна відчути нотки цитрусу та ванілі, а аромат включає в себе близько 26 відтінків, починаючи від фруктової солодкості, закінчуючи запахом бергамота та кориці.

Почесне місце серед шотландського алкоголю займає найстаріший і престижний Chivas Regal. Компанія виготовляє та продає односолодовий або змішаний віскі. Вартість продукту залежить від тривалості його витримки, яка стартує від 12 і досягає 25 років. Серед інших сортів Chivas Regal виділяється приємним ароматом меду, фруктів та вереска, який збирали давні пікти, предки шотландців. Смак напою теж досить цікавий, поєднує в собі яблука, горіхи та навіть іриски.

Один з найцікавіших представників скотча – White Horse. У купажі зібрано 40 різних сортів віскі. З них солодові становлять 30%, а решта частина – зернові сорти. Колір напою у White Horse світлий, різних відтінків янтаря. У смаку відчувається медовий післясмак, який надається за допомогою сушки солоду та зерен в диму горілки торфу. Внаслідок складного купажа у шотландського віскі White Horse виходить унікальний і неповторний аромат.

Технологія виробництва скотча

Шотландці ставляться до виготовлення віскі дуже вимогливо. Технологічні процеси повинні суворо дотримуватися згідно встановленому регламенту. Саме тому в виробництві використовують тільки ячмінний солод та місцеву воду, а мінімальний строк витримки – не менше трьох років у вибухнутих дубових бочках. Також допускається використання ємностей від хереса, мадери та портвейна. Ще один суттєвий вимога – рівень спирту в готовому продукті повинен бути не менше 40%.

Виробництво скотча здійснюється на кілька стандартних етапів:

  1. Соложення.
  2. Сушка.
  3. Подрібнення.
  4. Бродіння.
  5. Перегонка.
  6. Витримка.

Після дозрівання алкоголь розливають по пляшках та відправляють «відпочивати» ще на декілька місяців.

Для першого знайомства з шотландським віскі бажано вибрати надійного постачальника, щоб не отримати підробку та не розчаруватися. Інтернет-магазин WINE WINE гарантує якість та оригінальність кожного товару. Оцінювачі алкоголю також знайдуть потрібний їм продукт, оскільки в асортименті є напої різних брендів із Шотландії.