Магазин-склад — Міцний алкоголь — горілка
✅ Кількість товарів у категорії: | 52 |
---|---|
✅ Середня ціна: | 516 грн. |
✅ Найдешевше: | 123 грн. |
✅ Найдорожче: | 3090 грн. |
✅ Середній рейтинг: | 5.00 |
✅ Найпопулярніше: | Koskenkorva Original горілка 1л - 479 грн |
У порівнянні з віскі, коньяком і ромом, горілка — набагато більш легкий у виробництві і в сприйнятті продукт. На смак — це найчистіший алкоголь, який не доповнюють витримкою, тому всі хитрощі крутяться навколо незвичайних способів очищення.
Горілка — напій, який складається з етанолу і води. Основна її відмінність від інших міцних напоїв типу віскі — це особливий процес перегонки.
На титул винахідника горілки претендують дві країни: Польща і Росія. Історичних записів, які б однозначно підтверджували когось із двох сторін, не існує.
Польща призводить як аргумент записи 1405 року, в яких є згадка про лікарську горілку. У крупних масштабах горілка почала виготовлятись в Польщі методом потрійної дистиляції в 16-17 столітті. Перший ректифікаційний завод побудували в 1871 році.
У Росії перший рецепт горілки шляхом дистиляції створив монах в 1430 році, але до середини 18 століття це був слабший алкогольний напій, ніж сучасна горілка. Це скоріше було хлібне вино.
40-градусну горілку як стандарт на законодавчому рівні ввели в 1843 році.
Історія про створення горілки Менделєєвим — міф, хоча він дійсно написав дисертацію на тему з’єднання спирту з водою.
Процес виробництва горілки зводиться до чотирьох етапів:
На першому етапі готують брагу з зерна, злаків або фруктів: картопля, кукурудза, яблука та іншу сировину, але найчастіше — пшениця. З фруктів легко отримати основу для подальшої ферментації: потрібно просто віджати з них сік. Для зерна потрібно солодження.
Солодження — процес, при якому пророщену пшеницю або пшеницю з доданими ферментами заливають теплою водою. Ферменти перетворюють крохмаль в цукор, який розчиняється у воді. На цьому етапі отриману солодку рідину доводять до кипіння, щоб стерилізувати.
Солодке сусло проціджують і додають дріжджі: починається бродіння, яке триває близько 2-4 днів. Міцність готової браги становить лише 7-15%.
Отримати більш високий градус дозволяє процес дистиляції.
Брагу заливають в перегінний апарат і нагрівають, але температура доводиться до рівня, достатнього для випаровування етанолу, а для рідини температура недостатня. Пари етанолу піднімаються, конденсуються і перетворюються в спирт з вищим вмістом алкоголю.
Дистиляцію продовжують кілька разів, поки міцність спирту не досягає близько 95%.
Особливість дистиляції горілки полягає в тому, що в основному її переганяють не в мідних кубах, як віскі, а в більш технологічно складній ректифікаційній колоні. Вона дозволяє відокремити тільки найлегші і чистіші спирти.
Іноді виробники використовують перегінні куби, але більшість горілки — ректифікаційний спирт. В Україні відповідно до ДСТУ горілка — завжди етиловий ректифікований спирт.
Множинна дистиляція і колона ректифікації дозволяють отримати чистий горілчаний спирт, але він позбавлений різноманіття смаку.
Спирт розбавляють водою, щоб отримати потрібну міцність — як правило, 40%. Вода, як і фільтрація, часто становить значну частину маркетингової цінності: використовують чисту воду з особливих джерел, талу, особливим чином фільтровану і тд.
Потім горілку проганяють через фільтри, щоб очистити від будь-яких домішок. Для дорогої горілки часто використовують незвичайні матеріали: замість звичайного вугілля, горілку проганяють через пласти вулканічних порід, кокоси і навіть кристали кварцу.
Технологія фільтрації може змінювати структуру смаку горілки.
Іноді горілку додатково ароматизують: додають ароматичні екстракти або хімічні суміші, спеції, фрукти або інші ароматні інгредієнти.
В цілому горілка — безбарвний міцний алкогольний напій без виразного запаху і смаку, але в світовому масштабі умовно можна виділити кілька стилів виробництва:
В Україні монополія на спиртове виробництво належить державі, тому заводи купують спирт, розводять водою, фільтрують і іноді ароматизують відповідно до госту.
Як правило, промислова горілка однотипна, нейтральна, чиста, але несмачна.
Стилістично горілку зі Швеції і США прийнято відносити до легких і м’яких напоїв, з Фінляндії та Ісландії — до більш виражених і сухих в смаку, а з України, Росії та Польщі — найміцніші зразки.
Є один сюрприз, який заготовила горілка — ціна: з одного боку це чистий несмачний спирт, а з іншого — вартість може відрізнятися в кілька разів.
Мінімальна вартість горілки в Україні регулюється законом, тому базова проста горілка коштує скрізь практично однаково на рівні встановленого індикативу.
Для покупки недорогої заводської горілки варто вибирати офіційні магазини, які видають при покупці чек, щоб убезпечити себе від фальсифікату.
Ціна на горілку часом сильно відрізняється в залежності від країни походження та наявності маркетингової цінності. Сам по собі процес виробництва рідко істотно впливає на вартість пляшки горілки: значно підвищити ціну може тільки ручна праця і малі обсяги виробництва.
У першому випадку складно знайти знижки, а ось на імпортну продукцію можна знайти акції у великих мережах і спеціалізованих алкогольних магазинах.
У магазині WineWine можна замовити горілку преміум класу за оптовою ціною: при покупці від 6 пляшок на всі напої в чеку діє оптова знижка.