ua|ru
Фільтрувати за ціною

Вина біле шардоне

Showing 1–24 of 52 results

Шардоне: що потрібно знати про найпопулярніше у світі біле вино

Шардоне — сорт білого винограду, який уперше почали вирощувати у Франції, у виноробному регіоні Бургундія. Згодом, завдяки легкості розведення та простоті оброблення, сорт винограду з’явився й в інших країнах.

Історія та походження Chardonnay

Виноград став результатом природного схрещування двох сортів — Піно-нуар та Гуе. Залежно від ґрунту, погодних умов регіону та технології приготування вина, можна отримати абсолютно різні за насиченістю й посмаком напої навіть у межах однієї винокурні.

Перші грона виросли біля Бургундії й були названі на честь села Шардонне. Зовні їх постійно плутали з іншим сортом — Піно-блан. Чіткий перелік відмінностей сформували лише в другій половині XX століття.

Зробити погане вино з Шардоне було практично неможливо. Тому в 90-ті багато виробників, як у Європі, так і в Америці та Австралії, почали замінювати ним свої рідні сорти.

Регіони, де виробляють Chardonnay

Якщо перші виноградники з сортом Chardonnay з’явилися у Франції, то зараз майже в усіх країнах світу з відповідним кліматом виноград вирощується у виробничих цілях.

Франція все ще залишається еталонним виробником: у регіонах Мерсо, Шаблі та інших створюють найдорожчі та унікальні напої. Щодо інших країн, то першість у виробництві одержують США з їхніми величезними виноградниками в Каліфорнії. У Європі ще одним постачальником Шардоне стала Італія та частково Австрія з Німеччиною.

Характеристики Шардоне

З винограду Шардоне вино виходить досить нейтральне, якщо не збагатити його смак та аромат за допомогою особливої технології. Саме тому стилі вина бувають як легкі та ігристі, так і щільні з насиченим фруктовим ароматом. Наприклад, після витримки в діжках із дуба запах напою стає медово-горіховим, а вино на основі ягід, вирощених у теплому кліматі, — зі свіжими нотами дині, персика та манго в основі.

Смак — насичений і багатий, з нотками домашньої карамелі й вершкового масла. Смакові та ароматичні ознаки сухого білого вина у різних виробників відрізнятимуться.

Мистецтво подачі вина

Поставте пляшку в прохолодне місце, щоб знизити температуру напою до 8–12 °C. Розливайте вино по келихах, наповнюючи їх на третину. Пити його можна безпосередньо під час обіду.

Найкраще біле сухе вино поєднується з:

  • нежирною запеченою чи приготованою на грилі рибою;
  • морепродуктами;
  • нежирним м’ясом птиці;

 

Із закусок ідеально підійдуть оливки, кеш’ю або мигдаль, сир із пліснявою (брі, камамбер).

Чому купити пляшку Шардоне вигідно у WINE WINE

В інтернет-магазині покупці знайдуть не просто величезний вибір оригінальних вин від різних виробників, а й унікальні напої, які не продаються у звичайних супермаркетах. У каталозі на Шардоне ціна суттєво знижується під час акцій чи спеціальних пропозицій від виробників.

Купівля можлива не тільки в роздріб, а й гуртом. Це зручно для тих, хто займається перепродажем, для придбання напоїв на подарунки та для власного домашнього бару.

Доставка можлива по Україні Новою поштою. У Києві забрати замовлення покупець може сам в одній із точок самовивезення.