Магазин-склад — Міцний алкоголь — ром
✅ Кількість товарів у категорії: | 57 |
---|---|
✅ Середня ціна: | 1992 грн. |
✅ Найдешевше: | 249 грн. |
✅ Найдорожче: | 12400 грн. |
✅ Середній рейтинг: | 5.00 |
✅ Найпопулярніше: | Zacapa Cent 23 YO ром 0.7л - 3099 грн |
Один з найбільш нерегульованих і заплутаних в класифікаціях міцних напоїв — ром, але від цього тільки цікавіше досліджувати, як влаштоване його виробництво.
Ром — це дистильований спирт на основі цукрового очерету, патоки, кристалів цукру або їх комбінації.
Запис про першу перегонку рому на Барбадосі відноситься до 1650 року і асоціюється ром, в першу чергу, з Карибами, але цей напій роблять у всьому світі.
Процес виробництва і витримки рому в кожній країні сильно різниться з залежить від регіону походження. Це значно ускладнює розуміння видів і класифікацій рому.
Спочатку з соку цукрової тростини, тростинного цукру або патоки роблять брагу: додають дріжджі, які запускають ферментацію в солодкому суслі. Дріжджі можуть бути дикими, комерційними або культивовані з покоління в покоління запатентовані штами.
У ямайському ромі існує особливий метод ферментації: dunder — брагу, що залишилася від попередньої партії рому, додають в свіже сусло для швидкого запуску ферментації. Багато гаїтянських ромиів зброджуються з дикими дріжджами.
Після бродіння отриману брагу переганяють в спирт, використовуючи куби або колону ректифікації, а іноді — змішують обидва види спирту. Дистиляти більш відображають якість сировини, а ректифікати — чистіші, але не мають вираженого смаку.
Потім цей дистилят витримується в бочках.
Ром — єдиний напій, який витримується обов’язково. Навіть білий ром, на відміну від інших білих спиртів, витримується в резервуарах з нержавіючої сталі або в бочках, а потім фільтрується для видалення кольору.
Для витримки рому дистилят знаходиться в дубових діжках місяцями або роками і помітно змінює колір і смак. Для цього використовуються нові і старі бочки, для довитримки часто використовуються діжки з-під бурбону, хересу або іншого вина.
Також має значення країна, де будуть витримувати ром: в жаркому кліматі багато спирту випаровується, а ром отримує більше деревних нот, в більш холодному кліматі ром матиме менш яскраво виражену ноту дуба.
Виробники часто змішують ром різного віку. На Барбадосі і Ямайці вказівка віку відноситься до наймолодшого в бленді рому. В інших країнах вказують середній вік спиртів або найстаріший ром бленду, якщо він витримувався в системі солера.
Перед розливом ромовий спирт може бути розбавлений водою до потрібної міцності. Деякі сорти рому розливаються в пляшки з бочковою міцністю без додавання води.
Єдиної системи позначення витримки рому не існує. На пляшці рому можна знайти такі позначення:
Через плутанину і відсутність єдиної класифікації виділяють три стилі рому, які говорять про кожен конкретний продукт більше, ніж написи про витримку:
Ром у французькому стилі має легкий, трав’янистий характер, з вираженими нотами цукрового очерету, з фруктовим і перцевим смаком, замість ванілі.
Смаковий профіль англійського стилю відомий своїм шоколадно-ванільним багатством, фруктовими і тропічними нотами.
В Америці також роблять ром і найчастіше — це мікс стилів.
Ці бренди, як і Captain Morgan, привозить в нашу країну Бадера Груп, тому найкраще купити ром в Україні в офіційному магазині імпортера — WineWine.
У WineWine вигідно купити ром: ціна при покупці від 6 будь-яких пляшок — оптова. Рекомендуємо купити відразу кейс різних пляшок рому з оптової знижкою для особистих запасів і дегустацій, щоб розібратися в різних його стилях.