ua|ru

Як зберігати вино вдома: поради від магазина-склада

Магазин-склад завжди рекомендує купувати вино оптом та робити запаси, тому не зайвим буде відповісти, де зберігати вино вдома, щоб уберегти його від впливу зовнішнього середовища (не від членів сім’ї).

Як зберігати вино вдома: поради від магазина-склада 1

Більшість магазинних вин зроблено для вживання тут і зараз або протягом кількох років. Вимоги до їх зберігання – прості. Вина, що здатні до витримки десятиліттями, вимагають більш педантичного підходу: їм потрібно забезпечувати максимально стабільні умови на багато років.

З цієї причини розглянемо два варіанти зберігання вина: побутове та тривале.

Яке вино варто зберігати?

На жаль, єдиної відповіді чи короткої зрозумілої формули тут немає. Без досвіду чи навчання складно розібратися, яке вино скільки проживе, тому на початку винолюбительського шляху краще запитувати про потенціал зберігання вина одразу при його покупці.

Коли вдома зібралося багато вина, важливо щорічно проводити ревізію: що з цих запасів варто продовжувати зберігати, а що час випити. Якщо власних знань не вистачає або є сумніви щодо якихось пляшок, є два способи перевірити:

  • спитай у того, хто розбирається: зроби фото всіх пляшок і покажи сомельє винного магазину, в який ходиш. Швидше за все, він не відмовить у допомозі, якщо це не завантажений сезон новорічних продажів. У разі об’ємного винного льоху замов послуги у спеціаліста.
  • погугли кожну пляшку: на сайтах виробників та інтернет-магазинів часто вказують потенціал витримки. Важливо звертати увагу на виробника, регіон, сорт та виноградник (якщо зазначено), рік урожаю. Дольчетто і бароло одного виробника зберігатиметься різну кількість часу, так само як і бароло різних років або різних виробників. Тобто, потрібно шукати максимально точний збіг вина.

Важливо: роби позначки на кожній пляшці, в який рік вино потрібно випити, щоб через рік не повторювати процедуру для всіх пляшок.

Побутове зберігання вина

Вина, які не розраховані на тривалу витримку у пляшці, вимагають просто безпечного зберігання.

Умовно позначимо, що до цієї категорії потрапляють вина, які зберігатимуться вдома не більше 5 років (хоча дотримання нижченаведених правил забезпечить збереження вина на 10-15 років). Насамперед, це молоді та базові вина, невінтажні ігристі, а також вина, які рекомендують випити протягом року (незалежно від їхнього віку).

Необхідні умови для зберігання вина вдома:

  1. Температура. Ідеальною для зберігання вина вважається температура 13°С або у межах перепадів 8-18 ° С. Для нетривалого побутового зберігання в квартирі потрібно шукати місце, де температура не підніматиметься понад 20 градусів: комору, кімнату, яку не обігрівають до вищих температур.
  2. Темрява. Сонячне світло може досить швидко зіпсувати вино, передчасно зістарити його. Темне скло пляшки працює як сонцезахисні окуляри для вина, але цього недостатньо при тривалому та інтенсивному сонячному світлі. Тому вино варто зберігати у темному місці: коморі, шафі тощо. Штучне світло не таке небезпечне, але вважається, що лампи розжарювання більш безпечні для вина, ніж люмінесцентні, що випромінюють невелику кількість ультрафіолетового світла.
  3. Вологість. Ідеальною для зберігання вина вважається 70% вологості: пробка не пересохне та кисень не потрапить у вино передчасно. Якщо будинок знаходиться не в пустелі або в арктичних умовах, то навряд чи варто переживати. Коливання у межах 50 до 80 відсотків не зашкодять вину, але якщо дуже хочеться створити ідеальні умови, потрібно мати домашній гігрометр. У разі недостатньої вологості постав у сховище кімнатний зволожувач або відкриту посудину з водою, або навпаки осушувач повітря, якщо вологість занадто висока. Пам’ятай, що з підвищенням вологості підвищується ризик появи цвілі, особливо в закритому приміщенні, де, швидше за все, і зберігається твоє вино.
  4. Положення пляшки. Найпростіші у зберіганні ігристі вина та вина з альтернативними видами корків (металеві, скляні) – їх просто можна зберігати стоячи (або лежачи для компактності). Вина з натуральною пробкою, яку заплановано зберігати кілька років, в ідеалі рекомендують зберігати під кутом, щоб не пересихала пробка. На практиці, найчастіше пляшки зберігаються лежачи на боці – і це найоптимальніший спосіб і для збереження вина, і для організації простору.
  5. Вібрації. Існують теорії про те, що вібрація може у довгостроковій перспективі пошкодити вино, прискорюючи хімічні реакції у рідині. Колекціонерів турбують іноді навіть слабкі вібрації електронних приладів, але підтвердження їхнього впливу на якість вина немає. Якщо вино зберігається не в концертному залі або не в будинку біля вокзалу, не варто переживати, але, наприклад, багато винолюбителів залишають вино полежати якийсь час після перельоту в літаку.

Отже, як зберігати вино вдома – оптимальні умови:

  • температура не вище 20 ° С, без різких перепадів.
  • темне місце: шафа, закрита полиця з дверцятами, комора, ящики під ліжком і т.д.
  • таке місце вдома, де вологість штучно не підвищена або не знижена (не ванна кімната, не місце біля батареї).
  • горизонтальне зберігання (лежачи на боці).

При плануванні домашнього простору можна відразу вписати спеціальну винну шафу, яка вирішує всі ці проблеми відразу.

У магазинах часто продаються винні стійки або відкриті полиці для кухні, але на них варто зберігати тільки вино, яке плануєш випити в найближчий термін (за місяць).

Тривале зберігання вина вдома

Вина для багаторічної витримки – це зовсім інша гра: тут варто подумати про інвестування у сховище професійного рівня.

У цьому випадку краще звернутись до професіоналів, які обладнають винний льох або спеціальну кімнату для зберігання дорогої колекції, тому що потрібно дотримуватися суворих вимог:

  1. Герметичність приміщення, щоб можна було контролювати всі фактори довкілля, які можуть вплинути на правильний процес витримки вина. Це стосується і всіх стін, і стелі, і підлоги.
  2. Пароізоляція, щоб уникнути конденсату та зайвої вологи та цвілі. До самого вина цвіль навряд чи дістанеться, але зіпсує етикетки та зовнішню сторону пробок, але ще гірше – може почати поширюватися на інші приміщення будинку.
  3. Двері з правильною теплоізоляцією, інакше ніякі пристрої не забезпечують підтримання потрібних умов.
  4. Система охолодження, яка буде підтримувати стабільну температуру 13°С протягом усього року.
  5. Система зволоження, яка постійно підтримуватиме 70% вологості.
  6. Стелажі для горизонтального зберігання вина.

Для безпечного тривалого зберігання вина можна використовувати винні холодильники, які спеціально налаштовуються і підтримують правильні умови для зберігання напоїв.

Де не можна зберігати вино

  • на кухні через можливі часті перепади температур під час готування
  • у звичайному кухонному холодильнику через занадто низьку температуру та вологість. Вино в холодильнику не варто залишати довше, ніж на місяць, а краще залишати лише за кілька годин перед подачей.
  • у місцях з неконтрольованими умовами та частими або різкими перепадами температур. Не варто залишати вино навіть на добу на балконі чи в багажнику автомобіля.
  • на сонці, поруч із батареєю, вікном, кухонною плитою тощо.

Як зрозуміти, що вино зіпсувалося через неправильне зберігання?

Точно визначити кондицію вина на вигляд неможливо, тільки дегустація покаже, чи воно зіпсоване, але є деякі ознаки, які можуть сигналізувати про неправильне зберігання вина:

  • пробка виштовхнулася і виступає за краї пляшки або навпаки пересохла і трохи опустилась всередину
  • на пробці видно потьоки вина або цвіль
  • вино, яке має бути солом’яного кольору, стало оранжевим чи коричневим.

Ці сигнали не обов’язково означають, що вино зіпсувалося, але якщо вино на смак відчувається як надто старе (невідповідно до свого віку) або “зварене” – вимагай замінити пляшку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні записи

Плюсанувся +2!

Шукай мене на Виноградарі і біля Цирку! На Виноградарі: вул. Олександра Олеся 4АЖК “Варшавський” Щодня: 11:00 – 21:00 Phone: +380672996483 Біля Цирку: вул. Золотоустівська 25ЖК

Докладніше

Black friday 2023

Чорна п’ятниця у Wine Wine тільки 24.11. Акційна ціна з’явиться  24.11 і буде видна лише у кошику. Це період найбільших ЗНИЖИЩ року, тому ділюся з

Докладніше