Clos de los Siete – вино Мішеля Ролана, яке сам він дуже хвалить 🙂 Хвалять і Wine Spectator, і Саклінг, і Паркер.
Спец проект із Аргентини, яке заряджене на довге і красиве життя, як хороше Бордо.
James Suckling про Clos de los Siete 2017 (95 балів):
Wine Spectator про Clos de los Siete 2017 (91 бал):
Виробництво Clos de los Siete
Clos de los Siete 2017 – бленд 52% мальбеку, 21% мерло, 15% сіри, 7% каберне совіньйону, 3% пті вердо, 2% каберне франу.
Це 850 га виноградників біля підніжжя Андів, в долині Уко в 120 км на південь від Мендози: Valle de Uco; Vistaflores, Canton de Tunuyán.
Тут виноградні лози обробляються так само, як для бордоського гран-крю з зеленим збором, видаленням листя, ділянками площею від 1 до 3 гектарів та дуже суворо контрольованою врожайністю.
Коріння виноградної лози на один метр проникає до гравію, що забезпечує природний дренаж. Вода, незамінна в цій сонячній країні, надходить із джерел, що живляться талим снігом та льодовиками Анд.
Виноградні лози зрошують крапельним способом з жорскою регуляцією води, яка надходить кожній лозі.
Погода тут дуже суха з різкими перепадами температурами вдень та вночі, що особливо корисно для концентрації танінів та фенолів.
Виноградні лози ростуть на висоті 1200 метрів над рівнем моря. Ручна обрізка, контрольована врожайність.
Експозиція південна та південно-західна. Застосовується подвійна система обрізки Guyot
Мальбек є очевидним вибором для цих типів грунтів. Він займає більше половини загальної площі виноградників Clos de los Siete і висаджується при незвичній щільності 5500 лоз на гектар.
Складності бленду додають каберне совіньйон, мерло, сіра та трохи менше петі вердо та каберне фран.
Ручний збір та сортування. Гравітаційні процеси, без перекачування. Ферментація в сталі.
Витримка 70% у французьких дубових бочках, 30% – в сталі (третина бочок нові, третина – другого використання, третина – дворічні бочки).
Без оклейки та освітлення.
Про проект Clos de los Siete
4 бодеги під керівництвом 4 родин Бордо.
І одне-єдине вино під назвою Clos de los Siete, яке блендує Мішель Роллан – він і є ініціатором проекту.
Мішель Роллан вперше приїхав до Аргентини в 1988 році. Як і прийнято в таких історіях, він відразу ж полюбив країну, атмосферу, людей, прекрасний краєвид та культуру, а також її фантастичний виноробний потенціал.
Він часто сюди повертався і переконався, що в Аргентині створені всі умови для вирощування дуже чудового вина. Мішель Роллан про виноробну Аргентину:
“Всюди є хороші місця для вирощування вина, але Аргентина особливо благословенна. Її розташування по відношенню до Анд означає, що ви можете грати на висоті та отримувати вигоду від м’якої погоди в дуже сонячній країні.
Типи ґрунтів, що складаються з гравію та каменів, що змилися з гір, також особливо сприятливі.”
Разом із Жан Мішелем Арко (Jean Michel Arcaute), виноробом із Померолю, знайшли ідеальну земельну ділянку на висоті 1100 метрів приблизно в 100 кілометрах на південь від Мендози – останнього міста перед величними Андами.
Тоді це були понад 800 гектарів оголених ґрунтів, складених з гальки, глини та піску: там росла напівпустельна рослинність та лежали з доісторичних часів величезні валуни.
До цих двох зачинателів нової виноробні приєдналися друзі, також винороби.
Робота була такою ж колосальною, як і проект виноградарства, включаючи об’ємні земляні роботи з очистки скель, заповнення щілини, вириттю потоку для дощової води, побудувати 10 кілометрів дамби, щоб захистити лози від затоплення під час рідкісних, але потужних дощів.
Тут були побудовані чотири бодеги. Частина виробництва кожної з них використовується для виготовлення та купажування спільного вина Clos de los Siete. Решта потрапляє до вин під їх власними брендами Monteviejo, Cuvelier los Andes, DiamAndes та Bodega Rolland.
Офіційний сайт виробника Clos de los Siete: closdelossiete.com
Інщі вина від Dourthe.
Фудпейрінг: лазанья з м'ясним соусом, м'ясо червоне, стейк, тверді витримані сири
Надя –
Ок, але не мiй стиль: фруктове, соковите, густе, дубове.