ua|ru
Фільтрувати за ціною

Ігристі вина

Купівля товарів у категорії “Ігристі вина” - основна інформація

✅ Кількість товарів у категорії: 192
✅ Середня ціна: 5190 грн.
✅ Найдешевше: 159 грн.
✅ Найдорожче: 59000 грн.
✅ Середній рейтинг: 4.47
✅ Найпопулярніше: Terra Fresca Spago Frizzante ігристе біле 0.75л - 209 грн
Олена
Читати далі
Подобається. Хороший баланс фруктовості і бріошу
Артем
Читати далі
Суперлегке,освіжаюче і соковите вино. Дуже легко і зрозуміло
Володимир
Читати далі
Легке, свіже, ароматне, фруктове. Що ще треба від хорошого просекко
Юлия
Читати далі
Лёгкое вкусное шампанское, в идеале охлодить , с утра голова не болит .
алексей
Читати далі
яркое, сочной и исключительно ягодное розе. отличная кислотность и свежесть.
Володимир
Читати далі
Відчувається танін, трішки пряне, ноти шкіри. З хорошою кислотністю.
Володимир
Читати далі
Схоже на французьке шампанське, тільки дешевше.
Володимир
Читати далі
Насичене , цитрусові нотки.
Олександр
Читати далі
Освіжаюче, сподобалось.
Володимир
Читати далі
Освіжаюче , фруктові, питке
Неправильно називати шампанським будь яке ігристе вино, так як це тільки один з видів ігристого, який передбачає конкретний регіон і особливий спосіб виробництва. Є й інші стилі: просекко, кава, пет нат та інші.

Як з'явилося ігристе вино

  До 17 століття бульбашки у вині були небажаними і вважалися вадою вина. Вони з'являлися у вині під час зберігання: при підвищенні температури навесні в пляшці починалося повторне бродіння.   Бульбашки в ігристому вині це вуглекислий газ, який не може покинути закриту пляшку, тому залишається у вині. Тиск в пляшці підвищується, тому пляшки для ігристого роблять міцнішими, ніж для тихого вина.   У 17 столітті французи почали використовувати повторну ферментацію і робити шампанське. Сьогодні ігристі виготовляються в усіх виноробних країнах, а способів виробництва стало декілька.

Де і як роблять ігристе

Традиційний метод шампанізації

Ігристі методом Шампануа роблять в кілька основних етапів:
  • сік винограду зброджують і виробляють звичайне тихе вино, з якого потім зроблять ігристе.
  • вино розливають у пляшки, додають дріжджі і цукор, щоб почалася друга ферментація.
  • дріжджі поступово перетворюються в осад, який видаляють не відразу. Вино на ньому настоюється: витримка на осаді надає ноти смаженого хліба і насичену текстуру. Під час витримки пляшки регулярно повертають і поступово надають потрібне положення під кутом, коли горлечко внизу і осад переміщується ближче до пробки.
  • дегоргаж і дозаж процес, коли осад видаляється. Потім в пляшку додається дозажний лікер суміш вина будь-якого року і цукру, щоб довести ігристе до потрібної солодкості.
  Традиційний метод найбільше асоціюється з Шампанню і називається як méthode Champenoise.   Носити ім'я шампанського офіційно може тільки ігристе вино з одного регіону Шампань, інші вина називають «ігристими винами» або по провінції їх походження. У Франції та Люксембурзі існує ще вісім різних найменувань ігристих, зроблених традиційним способом: Cremant, Vouvray and Blanquette de Limoux та інші.   В інших країнах Європи традиційний метод обов'язковий для Cava і Corpinnat в Іспанії, Franciacorta і Col Fondo в Італії. Цікавими ігристими «по-класиці» також вистрілює Англія.   У Південній Африці використовують термін Méthode Cap Classique (MCC). Виробники США, Новій Зеландії та Австралії також часто підхоплюють цей термін, замість «шампануа».

Метод Шарма-Мартінотті

  Метод Charmat-Martinotti або акратофорный метод виробництва ігристого придумали на рубежі 20-го століття. В цьому випадку в базове вино також додають цукор і дріжджі для повторної ферментації, але бродіння відбувається під тиском не в пляшці, а в великих сталевих резервуарах.   Вино зазвичай охолоджують, щоб зупинити бродіння. Вино фільтрується розливається в пляшки під тиском.   Таке ігристе не витримують на осаді, тому замість тонів смаженого хліба і маслянистої структури смаку свіжість, квітковість та фруктовість.   Найпопулярніші види ігристих вин, зроблені за методом Шарма просекко, асті і ламбруско.

Анчестрале і пет-нат

  Це так званий «дідівський» спосіб робити ігристе. Вважається, що це древня технологія виробництва ігристого вина, яка передувала традиційному, а зараз повернувся в моду.   Його головна відмінність від попередніх методів виробництва в тому, що для цього вина проводиться тільки одне бродіння. Вино розливають в пляшки до того, як воно завершить свою першу ферментацію  і там воно доброджує без додаткового втручання.   В цьому випадку вирішальним стає момент розливу в пляшки: у вині має бути достатньо цукру для створення тиску і утворення бульбашок, але щоб пляшка не вибухнула. Винороб не проводить дегоргаж, тому осад залишається в пляшці, а вино виглядає каламутним. Сірку в цьому випадку також не додають.   Це дуже популярний метод виробництва ігристого в колах шанувальників натуральних вин і крафтового підходу. Такі вина позначають як Pet Nat скорочено від французького pétillant naturel, що означає «натуральне ігристе».   Популярність пет-натів почалася з долини Луари, але тепер їх виробляють по всьому світу. В основному їх роблять дрібні виноробні, так як більша частина роботи виконується вручну.  

Ігристе вино іншими методами виробництва

  Існують і більш дешеві методи виробництва ігристого вина, але їх не використовують в якісному виноробстві.   Вино після вторинної ферментації переливають в загальний резервуар під тиском, фільтрують, а потім повторно розливають у пляшки. Цей спосіб заощаджує час на дегоржаж.   Також в напій найнижчої якості бульбашки можуть додавати штучно, без процесу бродіння як в газовану воду.

Шкала солодкості ігристих вин

У ігристого вина спектр солодкості ширший, ніж у тихого:
  • Brut Nature або Brut Zero найсухіша категорія ігристого. В цьому випадку цукор не додають, його рівень становить 0-3 г/л.
  • Extra Brut: рівень залишкового цукру 0-6 г/л.
  • Brut: рівень цукру 0-12 г/л
  • Extra Dry найпопулярніша по солодкості категорія просекко. Рівень цукру 12-17 г/л
  • Dry / Secco сухе ігристе з рівнем залишкового цукру 17-32 г/л
  • Demi Sec напівсухе ігристе з рівнем залишкового цукру 32-50 г/л
  • Doux найсолодша категорія ігристого вмістом цукру понад 50 г/л як вибрати просекко

Як вибирати і подавати ігристе вино

Подавати ігристе потрібно обов'язково охолодженим біле та червоне.   Ігристі найуніверсальніші вина в поєднанні з їжею, тому якщо не знаєте, яке вино взяти в гості, беріть завжди ігристе. Шукаєш, де купити ігристе вино у великій кількості для корпоративів, подарунків або особистого свята? У магазину-складу WineWine діє постійна оптова ціна: вигода діє при покупці від 6 будь-яких пляшок в чеку.