Творіння керуючого Bodegas Barbadillo Армандо Гуерри та головного енолога Монтсе Моліни, головною ідеєю якого було показати, як впливає оксидація на стиль і еволюцію місцевих вин.
Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez: насичений і глибокий херес Oloroso з другого лімітованого розливу серії Zerej.
Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez – це 12-ти річний Oloroso із солери, де витримується основа для майбутнього топового 30-ти річного Oloroso Cuco.
Яскраві горіхові та карамельні ароматами зі щільною, маслянистою текстурою в смаку. Підкреслена кислотність і характерна для Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez солона мінеральність.
Потужне і насичене вино Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez для шанувальників мужнього стилю.
Про виробника Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez
На сьогоднішній день Барбаділло є одним з найбільш шанованих у світі виробників хересу, з багатим асортиментом різноманітних вин, лікерів та коньяків різного віку.
Історія народження хересу
Якщо коротко, то херес – це біле кріплене солодке вино. Але якщо серйозно, то це обов’язково іспанське вино і є контрольованим за походженням.
Вино носить назву регіону, в якому народилось: назву міста Херес-де-ла-Фронтера в Андалузії. З’явилося воно в 1100 році до н.е., коли фінікійці завезли виноград на територію сучасної Іспанії.
Саме тоді вони завоювали південно-східну Андалусію і заснували тут декілька своїх міст, в тому числі і Херес. Фінікійці були більш розвинені ніж місцеве населення і привезли з собою алфавіт та методи виробництва скла, кераміки та одягу.
Для своїх потреб вони привезли з собою саджанці оливкових дерев і винограду. Крім інших досягнень, фінікійці вміли виробляти вино. На щастя, клімат для привезеного винограду, виявився дуже сприятливим і вина виходили чудовими.
В якийсь щасливий момент винороб, що залишився невідомим, ризикнув і не прибрав з шумуючого вина бахромисту плівку, що утворилася на ньому. Саме так і з’явився перший херес.
Пізніше Андалусією заволоділи маври, щ були правовірними мусульманами. Мусульмани не поважають вино і халіф Алхакен II навіть наказав знищити виноградники.
На щастя для нас, ніякими вказівками правителя не можна знищити любов до гарного вина. Не зважаючи на те, що посли халіфамали навіть право призначати смертну кару за виноробство, місцеве населення знаходило способи захистити свої виноградники. а з ними і вино.
Деякі пояснювали необхідність вирощування винограду постачанням ізюму для харчування воїні. А деякі просто давали посланцям хабарі своїм же вином чи грошима.
Крім Корану, у вина у ще один ворог: клімат. Настільки сонячний клімат Андалусії був сприятливим до винограду, настільки він був нещадним до вина.
Вино дуже швидко псувалося, що завдавало виноробам значні збитки. Вино врятував випадок: хтось випадково чи навмисно хлюпнув у бочонок з вином винного спирту. І саме цей бочонок пережив спекуче літо.
Коли ж вино скуштували, воно виявилось на диво смачним. З тих пір при приготуванні хереса, в молоде вино додають спирт. Доданий до вина перед витримкою, він зупиняє процес бродіння. Завдяки цьому оновлений херес став міцнішим і не таким кислим.
Згодом маврів з території Хересу вигнали і виноробство вже не мало факторів стримування і почало стрімко розвиватись. С тих пір виноробство залишається значною галуззю економіки. В тому числі, вино почали активно експортувати.
Коли Херес нарешті потрапив в Англію, його там сразу полюбили і так же швидко перейменували. В Англії херес називають Шеррі, бо і саме місто Херес вони на свій лад називають так само.
Херес настільки збагатшував королівство, що стосовно винограду знову випустили урядовий наказ. Але в цей раз, виноградники наказом захищались. Виноградні лози заборонялося викорінювати і навіть розводити поряд з ними бджіл.
З тих пір, як херес почали масово експортувати, почалися певні розбіжності і підробки серед постачальників. Тому, щоб встановити порядок, міський уряд в серпні 1483 році випустило “Врегулювання гільдії видобувачів родзинок і винограду” – перше керівництво, вказувало деталі виробництва, типи нирок, систему витримки і комерційного використання.
Для приготування хересу виноград збирають тільки вручну в першій половині вересня. Потім дають виноградному сок бродити в бочці протягом 6 місяців. У січні бочки розкривають. За цей час в деяких з них утворюється цвіль – шар дріжджових бактерій.
Саме цим бактеріям херес зобов’язаний своїм дивовижним і неймовірним смаком. Отримане таким чином вино містить 12-13% спирту. Далі херес розділяється на кілька сортів з різними способами приготування і різним вмістом спирту.
- “Фіно” виготовляється тільки з допомогою дріжджовий плівки. Так отримують легке сухе вино світло-золотистого кольору з ледве помітним мигдальним ароматом.
- “Мансанілья” – це той же Фіно, але виготовлений виключно в місті Санлукар-де-Баррамеда, де через близькість моря flor може жити цілий рік. Це вино славиться своїм легчайшим гірко-солоним присмаком, що пояснюють близькістю Середземного моря.
- “Амонтильядо” спочатку живе як «Фіно», але потім flor із загадкових причин зникає і вміст бочок продовжує дозрівати, окислюючись повітрям. В результаті виходить м’яке вино бурштинового кольору з ароматом лісових горіхів.
Відео виробника Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez (Зерей де Барбадийо Олоросо Херес):
Інші вина від виробника Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez
Офіційна сторінка виробника Zerej de Barbadillo Oloroso Jerez: https://barbadillo.com/
Фудпейрінг: азіатські страви, гострі страви, гриби, жирні страви, морепродукти
Відгуки
Відгуків немає, поки що.