Базова варіація на тему гренашу від легенди виноробства долини Рони - Мішеля Шапутье: без витримки в дубі і характерною для цього сорту фруктовістю та соковитістю. Максимально зручне вино, якщо потрібна універсальність.
M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge – точне та елегантне вина з чудовою свіжістю. Вся зона AOP (PDO) розташована в самому серці регіонального природного парку Люберон.
Тут лози ростуть у піщано-глинистому ґрунті на висоті 350 метрів. Навколишні гори створюють приємний діапазон температур, який допомагає концентрувати барвники у винограді, зберігаючи при цьому “виїмку” вина.
Колір M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge: гранатово-червоний.
Аромат M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge: складний і тонкий з нотками чорних фруктів (ожина / чорна смородина).
Смак M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge: фруктовий з витонченими нотками лакриці. Шовковисті дубильні речовини.
Сорти винограду: Grenache Noir, Syrah.
Збір врожаю: Збір стиглого винограду проводиться машинним способом, дбаючи про дотримання цілісності виноградних ягід.
Вініфікація M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge: врадиційна вініфікація в бетонних резервуарах. Спиртове бродіння регулюється температурою, щоб зберегти свіжі фруктові аромати.
Коротке прокачування щодня через рівні проміжки часу. Мацерація триває близько трьох тижнів.
Витримка: вино витримується 6 місяців у бетонних чанах.
Про Мішеля Шапутьє, виробника M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge
Унікальний, нетрадиційний, цікавий усьому, розум Мішеля Шапутьє ніколи не був статичним. Мішель завжди в русі, в нових ідеях. “Якщо я залишаюся на місці, я падаю”.
Мішель Шапутьє – людина, близька до землі, він постійно пошуках розкриття теруарів та пошуку вираження ґрунтів через Смаквин.
“What is important is to be able to enjoy a wine without having to like alcohol. I am myself a good food and wine lover and it’s the taste of a wine that I love the most.”
Він ділиться своїми переконаннями з молодими виноробами. Він вважає, що вино призначене для обміну і робота винороба базується на концепції спільного використання.
З 1996 року на всіх етикетках Maison M. Chapoutier є інформація про вино, написана шрифтом Брайля. Такий надпис є іна пляшці М. Шапутьє Люберон ла Цибуаз Роже.
Це вшанування Моріса Моньє де ла Розмерана, винахідника першої скороченої версії брайля та засновника асоціації Валентина Хаюя, який допоміг вивести сліпих та людей із вадами зору з ізоляції.
Існує навіть вино, яке носить його ім’я, за сюжетом, що належав його родині. Це спосіб повернути щось тому, хто зробив реальний внесок.
Ці символи на етикетках пляшок залишаються символом особистості Мішеля Шапутьє та його “піонерського духу”. Мішель – «шукач шляхів», вільна людина у вільному світі … він невтомно досліджує.
Мішель Шапутьє стверджує, що він фудур. Він створює теруари там, де ніхто не наважиться, де ніхто не зробив би жодної копійки. У долині Рони, колисці Мезону, потім у Руссійоні, Австралії та Португалії, теруари чекали слушного часу, щоб розкритися.
Створення теруару – це відкриття регіону, грунту та клімату, де певний сорт винограду зможе проявити себе. Мішель Шапутьє любить розшифровувати безплідні, занедбані або важкі грунти. Він хоче дати їм тлумачення.
Всі ці ґрунти мають що сказати. Вислухавши їх і тісно співпрацюючи з ними, вони надають винам M. Chapoutier характер і вираз.
Терруар – це поєднання ґрунту, клімату та людського ноу-хау. Неможливо зробити найкраще вино. Спроба отримати найкращий можливий знімок теруару – це мистецтво винограда. Йдеться не про виготовлення технічних вин, а про обслуговування теруару.
Якість сировини походить від виноградної лози, а не від виноробства. Відкриття біодинаміки – це перш за все спостереження, помічання та дія.
Деякі сільськогосподарські методи розмивають ґрунти та послаблюють їх, вони задушують біологічне життя незалежно від того, наскільки це важливо.
У 1991 році Мішель Шапутьє зробив вирішальний вибір застосувати ці біодинамічні методи до виноградної лози.
У той час багато хто ставив його під сумнів, але Мішель залишався впевненим в одному: він розкриє правду теруарів. Біо означає «життя». Динамічний означає «дія».
Битва, підсумована цими двома словами: життя в дії. Битва людини, яка хоче затвердити свої переконання, не звертаючи уваги на тенденції.
“Я завжди сумнівався в класичній та форматованій освіті”. Битва природних стихій, які працюють разом. Хімічні пестициди та гербіциди заборонені. Для збереження природного балансу вводяться природні елементи (мінерали, рослини, тварини).
Грунт живиться органічними речовинами, таким чином, в ньому зберігаються бактерії, які є справжньою «матір’ю» виноградної лози і перетворюють мінерал у рослинний. Ця дорогоцінна бактерія передає особистість теруару винограду та вину.
Часто можна спостерігати, як Мішель Шапутьє уважно вивчає небо. Біодинаміка – це також розуміння циклів Землі, Сонця та Місяця.
Повний перелік він від виробника M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge
Офіційна сторінка виробника M. Chapoutier Luberon La Ciboise Rouge: https://www.chapoutier.com/
Аромат: складний, ніжний, з пряними нотами мускатного горіха і перцю на тлі чорних ягід
Смак: елегантне, не дивлячись на досить жорсткі таніни, вино добре збалансовано, з ягідним характером (чорниця, ожина і чорна смородина)
Фудпейрінг: баранина, тверді витримані сири
Особливості вініфікації: Грунти: осип глинистого піску. Ферментація 15-21 днів. Витримка на осаді в сталі 9-12 місяців.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.