Sassicaia 2013 – дуже вдалий вінтаж одного з найвідоміших італійських вин в світі. З італійської Sassicaia означає “кам’яна земля”.
Назване так вино на честь грунтів, на яких росте Каберне Совіньон.
Колір Sassicaia 2013: глибокий насичено-червоний з рубіновим відтінком. Аромат Sassicaia 2013: інтенсивний, витончений, комплексний: чорниця, чорна смородина, прянощі і трави.
Смак Sassicaia 2013: щільний, багатий, добре збалансований з солодкими танинами і яскравою кислотністю, з нотами темних фруктів і спецій і тривалим, живим післясмаком.
Характеристики Sassicaia 2013
Назва: D.O.C. Bolgheri Sassicaia. Перший врожай: 1968. Виноградна суміш Sassicaia 2013: 85% Каберне Совіньон 15% Каберне Фран.
Склад грунту: виноградники висаджені на ділянках землі з різними і складними морфологічними характеристиками, а також з сильною присутністю вапняку.
Ці райони також багаті гірськими породами і досить багаті глиною. Розташовані на висоті від 100 до 300 метрів над рівнем моря, звернені із заходу на південь/захід.
Щільність посадки: від 3,600 до 5,500 шт виноградних лоз/га для виноградників молодших за 20 років і 6,200 шт/га для виноградників старших 20 років.
Клімат: безумовно хороший вінтаж. За м’якою і ранньою зимою в кінці січня було кілька холодних дощових днів. По суті весна почалася пізно. Деякі заморозки в квітні допомогли стримати зростання бруньок і створили природні умови для зниження врожайності.
У травні температура поступово підвищувалася, змінюючись м’якими, але дощовими днями. На початок червня літо фактично почалося з високих температур, хоча і нижчими за середні за сезон, супроводжуваних своєчасними спорадичними опадами.
Таким чином виноградики отримували охолодження та водопостачання. Оптимальні погодні та літні кліматичні умови зберігалися до самого збору врожаю. Сприятливий температурний діапазон допоміг розкритись ароматному екстракту Каберне.
Врожай: Як завжди, виноград збирали вручну, і збір врожаю почався в перших числах вересня, коли Каберне Фран вперше досяг фенольной зрілості. Так само Каберне Совіньон збирали з початку вересня приблизно протягом місяця.
Останній врожай винограду був зібраний з виноградників Castiglioncello di Bolgheri, розташованих на висоті близько 350 метрів над рівнем моря. Виноград там дозрів ідеально і дав гарний врожай.
Виноробство: За дуже дбайливим подрібненням і видаленням плодоніжок з винограду слідувала ферментація в чанах з нержавіючої сталі з регульованою температурою (30-31°C і тільки з використанням власних дріжджів виноградника).
Мацерація шкіри тривала від 9 до 12 днів як для Каберне Фран, так і для Каберне Совіньон з частим миттям сусла і делестажа. Вторинна ферментація (яблучно-молочна ферментація) також проходила в сталевих чанах.
Витримка: після яблучно-молочного бродіння вино витримувалося в барріках з французького дуба протягом 24 місяців. А перед випуском на ринок, вино ще кілька місяців витримувалося в пляшках.
Про виробника Sassicaia 2013
У 20-х роках минулого століття маркиз Mario Incisa della Rocchetta мріяв створити «чистокровне» вино. Для нього, як і для всієї аристократії того часу, ідеалом було Бордо.
Ось як він описав це в листі шановному винному критику Луїджі Веронеллі від 11 червня 1974 року:
“…the origins of my experiment date back to the years between 1921 and 1925 when, as a student in Pisa and often a guest of the Salviati Dukes in Migliarino, I drank a wine produced from one of their vineyards…which had the same unmistakable “bouquet” as an aged Bordeaux….”
У 1940-х роках, оселившись зі своєю дружиною Кларіс на Tenuta San Guido на Тірренському узбережжі, він експериментував з кількома французькими сортами винограду (живці яких він отримав з маєтку герцогів Dukes Salviati in Migliarino).
Після досить тривалих експериментів він прийшов до висновку, що Каберне: “the bouquet I was looking for.”
Вино, виготовлене в основному з Каберне Совіньон, було фундаментально выдмынним від тосканської і пьемонтской традицій Санджовезе і Неббіоло відповідно.
Новаторське рішення посадити цей сорт в Tenuta San Guido було частково пов’язане з схожістю, яку Маріо Інчіса відмітив між ландшафтом Тоскани і місцевістю Graves в Бордо.
Graves або gravel по-французьки відносяться до скелястої місцевості, яка відрізняє район Бордо. Точно так же серйозні виноградники в Тоскані надають Сассікайе ті ж характеристики, що й його улюблений французький брат.
Перші вінтажні вина Marchese зустріли достатньо тепло. Але критики, які звикли до легких місцевих вин, не поділяли оптимізм:
винам, виготовленим з більш складного сорти винограду Каберне Совіньон, буде потрібно більше часу для дозрівання і розвитку.
Таким чином, з 1948 до 1967 року Сассікайя залишалася суто приватною справою, і її вживали тільки в Tenuta San Guido. Щороку в погребі Кастільончелло ді Болгер зберігалося кілька ящиків для витримки.
Марчезе незабаром зрозуміли, що від витримки вино значно поліпшується. Друзі та родичі закликали Маріо Інчіза і далі експериментувати зі своїм проектом і вдосконалювати свій революційний стиль виноробства.
Тільки в 1968 році Sassicaia був вперше випущений в продаж – прийом був гідний бордоского прем’єр-кру.
Протягом наступних кількох років льох був переміщений в місце з регульованою температурою, сталеві бродильні чани замінили дерев’яні чани, а в процесі витримки були введені французькі Барріко.
Офіційна сторінка виробника Сассікайя 2013: http://www.tenutasanguido.com/
Інші вина D.O.C. Bolgheri
Фудпейрінг: дичина, м'ясо червоне, птиця, стейк, тверді витримані сири
Відгуки
Відгуків немає, поки що.